projekt

Projektowanie

Oprócz gotowych produktów firma KRAMET oferuje również usługi z zakresu projektowania. Posiadamy własne biuro projektowe, które wykonuje modele poszczególnych części oraz całych maszyn. Rozwiązanie takie pozwala wyeliminować bledy konstrukcyjne już na etapie projektowania. Ze względu na fakt prowadzenia działalności usługowej, posiadamy bogate doświadczenie z zakresu projektowania różnego typu elementów. Wiedza ta pozwala nam na szybkie znalezienie optymalnego rozwiązania.
Podczas tworzenia projektu możemy wyróżnić trzy etapy prac:

  • Na wstępie uzgadniamy z klientem wstępne założenia do projektu, określamy przeznaczenie danego elementu, maszyny. Określamy warunki pracy oraz ograniczenia, które muszą być uwzględnione podczas projektowania.
  • Następnie przygotowujemy kilka wstępnych rozwiązań, z których razem z klientem wybieramy to najlepsze.  Uzgadniamy szczegóły danego rozwiązania i przystępujemy do tworzenia projektu końcowego.
  • Przedstawiamy klientowi wersje końcową projektu, konsultujemy ewentualne poprawki. Po skończeniu projektu następuje jego przekazanie klientowi w formie dla niego dogodnej (forma elektroniczna, wydruk, przygotowujemy również projekty w formacie .dwg .dxf na podstawie, których można np. w bardzo łatwy sposób wyciąć daną cześć na laserze)

Po wykonaniu projektu proponujemy klientowi wykonania danego elementu w naszym zakładzie, gdyż posiadamy własny park maszynowy umożliwiający wykonanie większości operacji niezbędnych do wykonania projektowanego detalu.

PROJEKTOWANIE